Section Header Image

Araç Sat

Araç Sat

Araç Sat

Section Title Decoration
Araç Sat
Fotoğrafları yükle
Upload Icon
Arabamı İMTACAR OTO’da nasıl satarım?
Section Title Decoration
Take Photo Icon
Arabanızın Öne Çıkan Resmi

Arabanıza ait gerçek bir resmini yükleyin. Bu, aracınıza sahip olmak isteyen herkese arabanızın durumu hakkında olumlu ve gerçekçi bir izlenim vermek için yeterlidir.

Keep it Snappy
Arabanız Hakkında Kısa Bilgi

Kullandığınız süre zarfında gözlemlediğiniz aracınızın ayırıcı özelliklerini buraya ekleyin.

Take Photo Icon
Şeffaflık Olmazsa Olmazdır

Bilgileriniz ne kadar güvenilir ve şeffaf olursa, arabanızı satarken o kadar fazla zaman ve emekten tasarruf edersiniz.

Take Picture

Türkiye'de araba satışı hakkında sık sorulan sorular

Türkiye'de araba satmak sandığınız kadar zor değil! Aracınızı en iyi fiyattan satmak için yapmanız gereken tek şey, araba satış web sitelerinden birinde ilan vermek veya tanıdık bir galeriyle anlaşmaktır.  İnternet Vergi Dairesi üzerinden yapacağınız sorgulama sonucu vergi borçlarınız bulunmuyorsa ve aynı şekilde e-devlet sitesinde araçla ilgili haciz durumları söz konusu değilse noter satışı esnasında kötü bir sürprizle karşılaşmadan satış sürecini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Bu alanda edindiğimiz köklü deneyim ve tecrübemizden hareket ederek aracınızı şirketimizin özel pazarlama yöntemleri kapsamında satışa sunuyor ve aracın gerekli kontrollerden geçmesi için sizlere yardımcı oluyoruz. Arabanızı istediğiniz fiyatta satma sürecini resmi dairelerde tamamlamak için adınıza vekalet alabiliriz. Hizmetlerimiz bununla da bitmedi, alternatif bir araç almak istemeniz halinde elimizde altındaki birçok seçeneği size sunuyoruz.

Araç sahibi, aracını satmak istediğinde, aracıyla ilgili tüm vergi, ceza ve harçları ilgili mercilere ödemek zorundadır. Bu, herhangi bir arabanın yeni sahibi adına tescil edildiğinde, satış işlemlerinin tamamlanması için gerekli bir koşuldur.

Türkiye'de kendi aracınızı satarken dikkat etmeniz gereken belki de en önemli husus, ülkenin ünlü otomobil satış sitlerinden birinde ilan vermenizdir. Bunu yaparken aracınızın özelliklerini en ince detayına kadar belirtin ve piyasadaki muadillerine uygun bir fiyattan fiyatlandırın. Arabanızı satmanın en ideal yolu budur, verdiğiniz ilanla milyonlarca potansiyel alıcıyla buluşabilirsiniz. Ya da kurumsal kimliğine güvendiğiniz aktif ve özel otomobil galerilerinden birinin deneyimlerinden faydalanın.

Yabancı plakalı araç sahibi, aracını ne satabilir ne de kiralayabilir. Yabancı plakalı araçları Türkiye’de yalnızca araç sahibi, ikamet yeri Türkiye Gümrük Bölgesi dışında bulunan araç sahibinin eşi, anne babası veya çocukları kullanabilir.